Warszawa, 4 marca 2022r.


Koleżanki i Koledzy,


24 lutego 2022 r. wojska Federacji Rosyjskiej przekroczyły granice Ukrainy. Nie ma odpowiednich słów na potępienie tego aktu terroru.

Najwyższą cenę za imperialne ambicje władcy Rosji płaci ludność cywilna. W nalotach, od kul giną niewinni cywile. Na polsko–ukraińskiej granicy widzimy tłumy uchodźców wojennych. To przede wszystkim kobiety i dzieci - setki tysięcy, a wkrótce miliony osobistych tragedii, porzuconych domów i dorobku całego życia.

My, związkowcy, jesteśmy wyczuleni na niesprawiedliwość i zagrożenie bytu. Sprzeciwiamy się każdej agresji. Zawsze stajemy po stronie pokrzywdzonych. Uchodźcy z Ukrainy potrzebują pomocy. Dlatego Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ogłasza zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Pomóżmy im! Jestem pewien Waszej solidarności. Związki zawodowe OPZZ już pomagają. Przyłącz się do zbiórki, wesprzyjmy razem potrzebujących.


Proszę o przekazywanie wpłat na konto nr: 37 1090 2590 0000 0001 3275 6732


Zobowiązujemy się do optymalnego wykorzystania zgromadzonych środków. Gwarantujemy, że trafią do najbardziej potrzebujących. Szczególną troską chcielibyśmy otoczyć ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie w obiektach należących do organizacji związkowych.

Z góry dziękuję za Wasze wsparcie!


Ze związkowym pozdrowieniem

/-/ Andrzej Radzikowski

Przewodniczący OPZZ


Pliki do pobrania